İçeriğe git

Ana menu:

Çifteler İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü


Sirküler Mektup Örneği

Sayfalar


Sirküler Mektup Örneği

Belirli bir guruba yazı ile bilgi yayamada kullanılan önemli bir haberleşme aracı sirküler mektuplardır. Konuşma diliyle kaleme alınan bu mektuplar kişisel mektuplar kadar etkili olabilir. Yayım elemanları yeni bir üretim metodu, yüksek verimli tohumluk ya da yeni bir üretim faliyeti konusunda bölgelerindeki çiftçilere bilgi vermek istediklerinde sirküler mektuplardan yararlanabilirler.

25 Şubat 2012


ON MİSLİ KAZANÇ

Evet yerli bir kovan 5 kilo bal verirse;
Fenni bir kovan 30 kilo bal verir!...
Hatta bazı fenni kovanlardan, arıcılığa uygun yerlerde 60 kilo bal bile alınabilir.
Fenni kovan alınıp, yerli kovanlardan buraya aktarma yapmak çok kolaydır. İlçe Tarım

Müdürlüğümüze başvurursanız size en ucuz ve en uygun fenni kovanları temin edebiliriz. Fenni bir kovan en fazla 15 TL dir ama bir fenni kovandan bir yılda alacağınız bal, size en az 90 milyon TL kazandıracaktır.
Yerli kovandan fenni kovana aktarma işi için en uygun zaman, bademlerin çiçek açma zamanıdır. Bu konuda size yardıma hazırız. Yeter ki bu konuda bize hemen başvurun.
Az bir masraf ve emekle çok kazanç arıcılıktadır. Üstelik arıcılığın mahsulü olan bal, şifalı bir besin kaynağıdır. Zeki, bilgili nesiller yetiştirmek için, onları en iyi biçimde beslememiz gerekir. Bu bakımdan arıcılık aynı zamanda bir vatan hizmetidir.
Bu konuda daha çok bilgi istiyorsanız, yarından tezi yok, Tarım Müdürlüğümüze bekliyoruz. Size bu konuda yardımcı olmak bizim görevimizdir.Saygılarımla
Ziraat Yüksek Mühendisi
Ahmet Güler


Kaynak:Tarımsal Yayım ve Haberleşme
Prof Dr. Hüseyin Avni CİNEMRE
Yrd.Doç.Dr. Kürşat DEMİRYÜREK


Ana Sayfa | Gerekli Linkler | İletişim | Çifteler | Tar-Gel | Site Haritası


İçeriğe geri dön | Ana menuya dön